Címkék

HTML

Torino-Juventus 0-1

2009.03.09. 09:48 | Bianconero | Szólj hozzá!

Chiellini a hős! A világ legjobb belső védője győzte le a bikákat és ezzel a Juventus továbbra is tapad az Interre. Igazi derbihangulatot hozott a szombat esti városi rangadó, a szurkolók és a játékosok is kitettek magukért. Rögtön a mérkőzés elején sorozatos helyzetekkel veszélyeztetett a Juve, aztán egy jó negyedórára a Torók vették át a kezdeményezést. A második félidőre kissé alábbhagyott a lendület mindkét oldalon. Rengeteg apró szabálytalanság tördelte a játékot és úgy nézett ki, hogy 0-0 marad. A Chelsea ellen tartalékoló Ranieri aztán lehozta a teljesen hatástalan Giovincót és a beálló Nedved vezérletével a zebrák megnyomták az utolsó 20 percet. A győztes gól végül egy Nedved-féle beívelt szabadrúgás után született, a berobbanó Chiellini bivalyerős fejesével. A derbi összképe alapján a hazaiaknál dícséret illeti a bravúrt bravúrra halmozó Serenit, míg a Juvéban Mellberget, Chiellinit és az óriási lendületet hozó Nedvedet. Csalódás azonban az Amauri-Iaquinta duó összjátéka és a Giovinco-Poulsen-Marchisio-Salihamidzic középpálya egész teljesítménye. Jó hír, hogy ha kissé visszafogott játékkal is, de visszatért a védelembe Zebina. Kedden élet-halál meccs a Chelsea ellen, ahol minden adott egy sima hazai győzelem és továbbjutás kiharcolásához.

Serie A, 27. forduló, Torino-Juventus 0-1
2009.03.07 20:30, Stadio Olimpico, Torino, Játékvezető: Farina
Torino: Sereni, Colombo, Natali, Dellafiore, Pisano, Abate, Corini (Saumel 75), Dzemaili, Barone (Gasbarroni 71), Rosina (Ventola 50), Stellone - Edző: Novellino
Juventus: Buffon, Zebina (Ariaudo 60), Mellberg, Chiellini, Molinaro, Salihamidzic, Poulsen (Sissoko 84), Marchisio C., Giovinco (Nedved 68), Iaquinta, Amauri - Edző: Ranieri
Gólszerző: Chiellini 81